Responsywność stron internetowych. Co to takiego?

Responsywność stron internetowych. Co to takiego?

Z tego artykułu dowiesz się czym jest responsywność stron internetowych

Wszystkie strony powinny być responsywne.

Responsywność stron internetowych to ostatnio często używany termin. Oznacza to tyle, że strona internetowa dostosowuje się do rozmiaru ekranu konkretnego urządzenia i wygląda inaczej w wersji na telefon komórkowy, w wersji na tablet i w wersji na komputer.

Obrazek poniżej przedstawia jedną stronę internetową dostosowaną do trzech różnych urządzeń.

8145106535_4519061bc6_b

Zdjęcie na licencji CC od Serge Kij

Dlaczego to takie ważne?

Przede wszystkim dlatego, że coraz więcej surfujemy po sieci z innych urządzeń niż komputer stacjonarny. 4 na 10 osób przegląda Internet za pomocą telefonu komórkowego. Dlatego ważne aby nasza strona internetowa wyświetlała się poprawnie na wszystkie urządzenia, nie tylko na komputer.

Oprócz tego Google zmieniło ostatnio swój mechanizm wyszukujący i  szukając w Google strony internetowej przez telefon komórkowy pierwsze w wynikach pokażą się strony, które są dostosowane do wyświetlenia na ekranach telefonów.

Strony responsywne to już koniczność. Są one lepsze od aplikacji mobilnych, które trzeba ściągać na telefon. Coraz więcej stron internetowych dostosowuje się do ekranów telefonów, ale jeszcze nie wszystkie.

Pod tym adresem możesz sprawdzić czy Twoja strona jest gotowa do wyświetlania na telefonie komórkowym.

Sprawdź czy Twoja strona jest responsywna

Jeśli nie to możesz zlecić nam przygotowanie takiej strony dla Ciebie. Wystarczy, że zajrzysz w dział Oferta na tej stronie.

author-image

Tomasz Wikło

Człowiek z informatyczną pasją. Komunikatywny, kreatywny i chętny do podejmowania wyzwań. Specjalista w dziedzinie tworzenia stron internetowych. Z wykształcenia informatyk i ekonomista. W czasie wolnym podróżuje po egzotycznych zakątkach świata.