Wywiad z CEO TemplateMonster

Wywiad z CEO TemplateMonster

Przeprowadziłem rozmowę z Davidem Braunem, prezesem TemplateMonster, firmy zajmującej się tworzeniem szablonów do stron internetowych. Zapraszam do lektury.

Przeprowadziłem rozmowę z Davidem Braunem, prezesem TemplateMonster, firmy zajmującej się tworzeniem szablonów dla stron internetowych. TemplateMonster posiada 60 tysiący szablonów, które są wykorzystywane na całym świecie. TemplateMonster realizuje również wiele innych projektów, które mogą być dla Ciebie interesujące. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapraszam do lektury.

T: Witaj, David. Cieszę się, że udało mi się zaprosić Cię na tę rozmowę. Czy możesz opowiedzieć nam o działalności TemplateMonster? Jak wyglądały pierwsze kroki na drodze do sukcesu? Czy pracowałeś wcześniej przy tworzeniu stron internetowych? I skąd pomysł na tworzeniu gotowych motywów dla stron internetowych?

D: Prawie 15 lat temu pracowałem w studiu projektowania stron internetowych. Firma nie była moja, ale dołączyłem do niej, gdy dopiero wchodziła na rynek i stałem się jednym z pierwszych pracowników zespołu, który, nawiasem mówiąc, posiadał mniej niż 10 osób. Szczerze mówiąc, wcześniej nie pracowałem w tej branży, więc nie wiedziałem prawie nic o nowych witrynach e-commerce czy też o biznesie internetowym w ogóle. W każdym razie, studia projektowania stron internetowych nie występowały w tamtych czasach zbyt powszechnie w moim mieście, dlatego to, że zacząłem tam pracować, roztaczało przede mną szerokie perspektywy. Praca z tak dużą ilością zleceń była dość trudna ze wględu na to, że zespół składał się jedynie z kilku osób. W związku z tym, wpadłem na pomysł sprzedaży niektórych produktów już jako gotowych i fabrycznie zapakowanych. Jednak nadal nie byłem pewien, jaki mógłby być to produkt. Później zorientowałem się, że jeden z naszych projektantów wykonuje swoją pracę niewiarygodnie szybko. Naprawdę realizował ogromną listę zamówień każdego dnia! Jak się od niego dowiedziałem, sekret jego wydajności tkwił w tym, że stworzył sobie biblioteki gotowych elementów w Photoshopie i następnie używał ich do szybkiego tworzenia układów stron internetowych. I tak, po raz pierwszy zbudowaliśmy kilka gotowych do użycia motywów i sprzedawaliśmy je jako pliki programu Photoshop. Były tylko 3 kategorie: złoto, srebro i brąz. Było to w 2002 roku i nie posiadaliśmy wtedy konkurencji, jednak mogę śmiało powiedzieć, że te szablony były bardziej efektowne niż te, które zostały zaproponowane przez 4emplates.com.

T: Dziś firma posiada już 20 milionów klientów i istnieje wiele witryn osobistych i profesjonalnych utworzonych dzięki pomocy TemplateMonster. Jednak, oprócz tego, jest jeszcze wiele innych projektów społecznych i edukacyjnych TemplateMonster. Porozmawiajmy o nich. Myślę, że te informacje mogą być nie tylko motywujące, ale również przydatne dla tych, którzy są zainteresowani stworzeniem własnej strony internetowej lub mają do czynienia z podobnymi projektami.

D: Zgadza się. Cóż, teraz zaczęliśmy zupełnie nowy projekt o nazwie Web Design Studio Catalogue. Obecnie, może to być pomocne zarówno dla klientów, którzy poszukują naprawdę profesjonalnego Studia zajmującego się tworzeniem szablonów, jak i dla agencji interaktywnych, które szukają nowych klientów.

T: Brzmi intrygująco. Jak to działa?

D: Jak sama nazwa mówi, Web Design Studio Catalogue to lista najlepszych studiów zajmujących się tworzeniem stron www. Wszystkie z nich są godne zaufania, ponieważ zostały starannie wyselekcjonowane, zbadane i przetestowane. Z tego prostego powodu, każde studio ze wspomnianej listy posiada certyfikat TemplateMonster. I tu przechodzimy do następnego projektu, który ma wymiar w pełni edukacyjny i jest ściśle związany z poprzednim. To Certification Center. Jest to darmowy proces certyfikacji i odbywa się poprzez testy i ćwiczenia z najpopularniejszych CMS, które współpracują z TM, czyli WordPress, Joomla, Moto CMS, PrestaShop, Magento i innych. Tak więc, po udanym przejściu tych kursów, oraz, oczywiście, teście certyfikacji, można dostać oficjalny certyfikat TemplateMonster, który potwierdzi Twoją wiedzę i umiejętności z zakresu każdej z wymieninych platform. Rzecz jasna, taki certyfikat daje prawo do bycia dodanym do autoryzowanego katalogu, o którym była wcześniej mowa.

T: To bardzo przydatny projekt. Bez wątpienia czyni to dzieło godne uwagi. Swoją drogą, kto może podjąć się tego zajęcia?

D: Nasz zespół jest zawsze otwarty na nowych ludzi i ich odważne pomysłów. Jesteśmy zadowoleni z tego, że możemy pomóc w procesie tworzenia doskonałych witryny lub choćby udzielić pomocnych informacji na ten temat. Z tego względu, ten projekt został stworzony dla każdego, kto jest otwarty na nowe możliwości lub po prostu chce dowiedzieć się jak zbudować atrakcyjną i naprawdę wyjątkową stronę internetową dla różnego rodzaju działalności. W sumie projekt został stworzony dla studiów projektowania stron internetowych, jak również dla freelancerów.

T: Są jeszcze inne projekty, które mogą być interesujące dla osób czytającego tego bloga?

D: Oczywiście! Mamy nową akcję z fajnymi nagrodami. Możesz łatwo stać się szczęśliwym posiadaczem 1 z 3 szablony premium, które są sztandarowymi pozycjami wśród motywów nowoczesnej strony internetowej, takich jak: Monstroid 2 zasilany przez WordPress, wspaniały Magetique zasilany przez Magento czy zapierający dech w piersiach Eveprest zasilany przez PrestaShop. I nie zapominajmy również o Social Stock.

T: Możesz zdradzić więcej szczegółów dla tych, którzy nigdy nie korzystali wcześniej z takich usług, co to jest Social Stock? Kto i jak może wziąć w nim udział?

D: SocialStock jest innowacyjnym projektem dotyczącym mediów społecznościowych, który daje możliwość zarobienia pieniędzy lub wygrania atrakcyjnych nagród bez wysiłku. Jest dość łatwy w obsłudze, więc nie musisz mieć jakichś specjalnych umiejętności czy doświadczenia, aby wziąć w nim udział. Co jest fajnego w Social Stock? Dzięki niemu masz możliwość pomocy krewnym, znajomych lub innym osobom, które chcą mieć dobre strony internetowe dostosowane do ich potrzeb. Jednym słowem daje możliwość zaoszczędzenia na zakupie wiodących szablonów z katalogu. Sam konkurs daje możliwość zdobycia jedenej, kilku lub nawet wszystkich z 8 fantastycznych i użytecznych nagród. Wszyscy nasi użytkownicy otrzymują unikalne kody promocyjne, które dają 10% zniżki na produkty oferowane przez TemplateMonster. Kod może być użyty dla dowolnego szablonu z katalogu TM, która obejmuje ponad 60 tysięcy tematycznych szablonów dla różnych celów i różnych rodzajów działalności. Należy pamiętać, że rabat dotyczy również naszych bestsellerów, które zapewnią pomoc w stworzeniu doskonałej strony internetowej e-commerce.

T: Dobrze, ale kto i w jaki sposób może skorzystać z tego kodu promocyjnego?

D: Z kodu promocyjnego może skorzystać każdy, kto chce zakupić motyw z TemplateMonster. Wszystko, co musisz zrobić to udostępnić ten kod znajomym za pomocą na Facebooka, Twittera, Instagrama, Google +, Linkedin lub innej sieci społecznych. Nie ma sztywnych reguł. Kod promocyjny będzie automatycznie generowany przez nasz serwis i wysłany do Ciebie zaraz po rejestracji. Co więcej, jesteśmy gotowi dostarczyć Ci zestaw kolorowych bannerów, które z pewnością przypadną do gustu odwiedzającym stronę. Ponad to, otrzymasz pakiet zabawnych memów na portale społecznościowe, za pomocą których możesz wyrazić swoje emocje. Możesz również używać demotywatorów i innych tego typu rzeczy, gotowych SMS-ów i wszystkiego, co pomoże Ci w wysyłaniu kodu promocyjnego do wszystkich osób, które masz na liście kontaktów. Dodatkowo otrzymasz gotowe teksty do e-maili. Jedyne co musisz zobić to zarejestrować się na swoim profilu i po prostu wybrać tekst lub obraz, który lubisz, umieścić kod promocyjny w domyślnym miejscu i wysłać go do znajomych.

T: Brzmi interesująco. I ostatnie, ale najbardziej intrygujące pytanie: jakie można zdobyć nagrody?

D: Tak jak powiedziałem wcześniej, do zdobycia jest 8 nagród. Żeby było łatwiej, nagroda jest uzależniona od tego, ile razy został wykorzystany dany kod. Oznacza to, że za każdy sprzedany produkt otrzymujesz na pewno jeden punkt.
1. 10 użyć Twojego unikalnego kodu pozwala zarobić 100 $ na koncie PayPal;
2. za 20 punktów dostaniesz wspaniały SmartWatch Pebble;
3. 50 sprzedaży zapewni Ci nowy iPad Mini;
4. 100 punktów oznacza iPhone 6;
5. Nie przegap swojej szansy na zdobycie Cannon EOS 6D na 250 sprzedaży!
6. Macbook Pro za 500 sprzedaży;
7. 1000 sprzedaży pozwala uzyskać Harley Davidson Street;
8. W finale, za 10 000 sprzedaży, będziesz szczęśliwym posiadaczem Tesla S!

T: Słyniecie z tego, że jako jedyni zapewniacie bezpłatne wsparcie techniczne przez całe życie.

D: To prawda. Uważam to za pozytywny aspekt naszej firmy, ale również za pewną niesprawiedliwość tych osób, którze korzystają z usług innych deweloperów. Moim skromnym zdaniem, relacja z klientem jest znacznie ważniejsze niż cena produktu. Przytoczę tu pewną historię. Gdy zaczynaliśmy w 2002 roku, pewien mężczyna z Brazylii, który znalazł mnie przez komunikator ICQ, napisał z prośbą o darmowy motyw do jego nowego projektu internetowego. Jego pasja to tworzenie stron internetowych. Nasza firma dopiero startując na rynku nie miała nic do stracenia. Zgodziłem się. Pewnego dnia ten człowiek napisał do mnie ponownie i powiedział, że za pomocą naszego szablonu zrobił dobry projekt dla klienta, zarobił dobre pieniądze, a teraz chce się nimi z nami podzielić.

T: Cóż, wydaje się to takie proste, jednak ta historia poucza, jak ważna jest dobra relacja między firmą a klientem. Czy ten brazylijski kilent zamówił więcej szablonów?

D: Tak, zrobił to. Co więcej, został naszym stałym klientem. Zdobyliśmy więcej niż tylko pieniędze za sprzedanego szablonu, a moment, w którym uświadomiłem sobie, że relacje z klientem są znacznie ważniejsze niż cena produktu, uważam za najistotniejszy zarówno dla mnie, jak i dla przyszłości TemplateMonster.

T: Dzięki za poświęcony czas i udzielenie wyczerpujących odpowiedzi. To była bardzo miła rozmowa. Czekamy na Wasze nowe projekty!

author-image

Tomasz Wikło

Człowiek z informatyczną pasją. Komunikatywny, kreatywny i chętny do podejmowania wyzwań. Specjalista w dziedzinie tworzenia stron internetowych. Z wykształcenia informatyk i ekonomista. W czasie wolnym podróżuje po egzotycznych zakątkach świata.