Wyklikaj stronę internetową

Wyklikaj stronę internetową

Jeżeli chcesz utworzyć prostą stronę internetową, bloga a nie znasz podstaw programowania, ten wpis jest dla Ciebie.

Dzisiaj zapoznasz się z wtyczką Page Builder by SiteOrigin, dzięki której w łatwy sposób utworzysz strukturę swojej strony oraz dodasz treści, które chcesz wyświetlić.

Page Builder by SiteOrigin

To co wyróżnia wtyczkę od innych tego typu, to fakt, że dzięki niej możemy utworzyć stronę w pełni responsywną, działającą prawidłowo na urządzeniach mobilnych. Twórcy wtyczki obiecują, że Page Builder jest i będzie zawsze za darmo.

Są to dwa całkiem dobre powody aby zapoznać się z wtyczką oraz być może w przyszłości, tworzyć widżety do niej.

Po zainstalowaniu wtyczki podczas tworzenia stron oraz wpisów oprócz standardowego edytora wizualnego i tekstowego do dyspozycji będziemy mieć również Page Builder.

1_page_builder

Wtyczka jest bardzo intuicyjna i obsługa jej polega na dodawaniu rzędów oraz kolumn. Dzięki nim utworzymy podstawową strukturę, układ wizualny naszej strony aby w na końcu dodać widżety pomagające wyświetlić pożądane treści.

Ekran dodawania rzędu umożliwia nam podział rzędu na 8 kolumn, oczywiście takich rzędów możemy dodać ile nam się podoba. W taki sposób można utworzyć układ z jedną kolumna rozciągającą się na szerokość motywu na nagłówek, drugi rząd składający się przykładowo z 3 kolumn.

3_dodaj_rzad

Wspomnę tutaj, że w ekranie dodawania rzędów mamy kilka zdefiniowanych proporcji kolumn, warto przejrzeć i skorzystać jeżeli nam odpowiadają, jeżeli nie to za możemy ręcznie ustawić szerokość każdej z kolumny.

4_uklad_rzedu

Poniżej utworzyłem strukturę, która spełnia moje oczekiwania. Jeden wiersz, który rozciąga się na całą szerokość oraz drugi wiersz z 3 kolumnami.

5_pb_rzad

Od tej pory, możemy kliknąć na interesujący nas niebieski prostokąt i dodać widżet za pomocą przycisku „Dodaj widżet”

Nie będę opisać tutaj wszystkich widżetów, ich nazwy mówią same za siebie do czego służą. Jednak zwróć szczególną uwagę, na widżet nazywając się “Layout Builder”. To właśnie dzięki niemu, będziemy mogli tworzyć tak jakby wielopoziomową strukturę. Czyli przykładowo, jeżeli na powyższym zdjęciu kliknęliśmy pierwszą kolumnę w drugim rzędzie to możemy do niej dodać “Layout Builder” i podzielić za pomocą rzędów tą jedną kolumnę na dwa albo na ile nam odpowiada.

6_layout_builder

Jak możesz zobaczyć na poniższym zrzucie, lista widżetów jest ich całkiem pokaźna. Wystarczająca do zbudowania prostej strony internetowej.

2_pg_widzety

Jeżeli spodobała Ci się wtyczka i wyklikałeś dzięki niej stronę internetową, pochwal się nią w komentarzu.

Kamil Laskowski

Sympatyk systemów otwartoźródłowych. Człowiek z zapałem, doskonale wiedzący, czego chce od życia. W wolnych chwilach uwielbia tańczyć oraz grać na gitarze.