# Prasówka 24.09 – 12.10.2017

# Prasówka 24.09 – 12.10.2017

Nowa prasówka IT. #1 Przeglądarki giganta Microsoft tracą co raz więcej użytkowników. Udział w zysku przeglądarek IE i Edge ciągle spada, wynosi on teraz poniżej 20%. Wg analityków IT – zainteresowanie przeglądarkami Microsoft spada od półtora

Nowa prasówka IT.

#1 Przeglądarki giganta Microsoft tracą co raz więcej użytkowników.

Udział w zysku przeglądarek IE i Edge ciągle spada, wynosi on teraz poniżej 20%. Wg analityków IT – zainteresowanie przeglądarkami Microsoft spada od półtora roku, kiedy to gigant wymusił na swoich użytkownikach, że albo przechodzą na najnowszą wersję IE albo wraz z Windowsem 10 będą używać upgrada czyli – Egda.

#2 Wpadka Yahoo

Pamiętacie włamanie hakerów na serwery Yahoo w 2013 roku? W tym roku firme Yahoo przejęła korporacja Verizon, po kupnie przeprowadzono badania i jak sądzono do tej pory hakerzy byli w posiadaniu danych 3mln kont użytkowników- wg nowych doniesień liczba przekroczyła 3 razy więcej. Dodatkowo wiadomo że sprawcy znali ponad 3 miliony numerów telefonów i emalii. Możemy się domyślić że karty kredytowe i hasła także były w ich posiadaniu. Wpadka Yahoo jest opisywana jako jedno z największych tego rodzaju wydarzeń w historii IT.

#3 Miś Apple

Miś Apple ma na imię Parker. Misia stworzyła firma Seedling w oparciu o system IOS miś ma uczyć, rozwijać i bawić się z dzieckiem. Jak to działa ? W oparciu o urządzania w systemie Apple miś wchodzi w interakcję z gadżetami. Parker jest pierwszym misiem na świecie który wykorzystuję rzeczywistość rozszerzoną czyli łączy świat rzeczywisty ze światem komputerowym. Parker niczym nie różni się od zwykłego pluszaka, może tylko tym że potrafi podłączyć się do aplikacji bawić  się i uczyć z dziećmi.

Joanna Wiśniewska

Studentka IT, dopiero rozpoczyna swoją przygodę z marketingiem, ale uwierzcie nam idzie jak burza .