# Prasówka 13.10 – 20.10.2017

# Prasówka 13.10 – 20.10.2017

Nowa prasówka z branży IT.   #1 Nowy projekt Steva Wozniaka Steve Wozniak, jeden z członków współzałożycieli Apple, wchodzi na rynek z nowym projektem. Otóż uruchamia portal zwany  Woz u online. Będzie to narzędzie do nauki programowania dla

Nowa prasówka z branży IT.

 

#1 Nowy projekt Steva Wozniaka

Steve Wozniak, jeden z członków współzałożycieli Apple, wchodzi na rynek z nowym projektem. Otóż uruchamia portal zwany  Woz u online. Będzie to narzędzie do nauki programowania dla osób, które swoją przyszłość wiążą z branżą IT.  Mogę dodatkowo zapewnić że, projekt Wozniaka nie skończy się na kreatywnej platformie. Nowy pomysł wychodzi naprzeciw młodym ludziom i w planach jest stworzenie 30 placówek do nauki na całym świecie.

Na razie dostępne są kursy dla specjalistów IT takie jak Full-Stack Software Developer oraz Computer Support Specialist. Niedługo mają pojawić się nowe kursy na platformie oraz dodatkowo będzie to miejsce dla firm chcących rekrutować specjalistów z branży IT.

#2 Polska posiada największy rynek programistów

Co czwarty programista na świecie to Polak, a już na pewno w Europie Środkowo – Wschodniej, a studia na kierunku IT są jeszcze bardziej popularniejsze.

Według badań firmy Stack Overflow, która przeprowadzała badania w rejonie CEE, stwierdzono że na rynku IT pracują milion programistów. Co czwarty programista to Polak czyli 250 tys. osób, za nami na drugim miejscu jest Ukraina, a na trzecim Rumunia. Wyniki badań potwierdzają że ten rejon na świecie i jest pełen uzdolnionych programistów pochodzących z Polski.

#3 Wpadka Google!

Ostatnio na rynek wyszedł nowy produkt Google Home Mini, który miał być inteligentnym głośnikiem, okazało się jednak że najnowsza propozycja szpieguje nas 24 godzin na dobę.

Jako pierwszy o sprawie poinformował redaktor Android Police, który zauważył, że jego głośnik budzi się co chwilę nagrywając dźwięki i wysyłając je na serwer. Poinformował on firmę Google, która od razu zareagowała na zgłoszenie i wysłała inżyniera, aby to sprawdził.

Okazało się że wszystkie produkty jakie rozdano dziennikarzom na promocji nowego urządzenia posiadają owy błąd. Google już naprawiło swoją usterkę nowym oprogramowaniem aktualizacji.

 

 

Joanna Wiśniewska

Studentka IT, dopiero rozpoczyna swoją przygodę z marketingiem, ale uwierzcie nam idzie jak burza .