# Prasówka 07.10 – 28.11.2017

# Prasówka 07.10 – 28.11.2017

#1 Robot, któy otrzymał obywatelstwo Dnia 25 października po raz pierwszy na świecie przyznano robotowi obywatelstwo. Maszyna ma na imię Sophia, stało się to podczas kongresu Future Investment Initiative w Arabii Saudyjskiej. Co ciekawa Sophia jest rob

#1 Robot, któy otrzymał obywatelstwo

Dnia 25 października po raz pierwszy na świecie przyznano robotowi obywatelstwo. Maszyna ma na imię Sophia, stało się to podczas kongresu Future Investment Initiative w Arabii Saudyjskiej. Co ciekawa Sophia jest robotem, który żartował kiedyś o zniszczeniu ludzkości.

— Jestem bardzo zaszczycona i dumna z tego wyjątkowego wyróżnienia. Zostałam pierwszym robotem, któremu nadano obywatelstwo, to historyczny moment – powiedziała Sophia podczas swojego przemówienia na kongresie.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=dMrX08PxUNY

Na nagraniu widać bowiem pełną gamę reakcji Sophii, która może nie posiada jeszcze w pełni ludzkiej mimiki twarzy, ani nie dysponuje płynnością gestów na naszym poziomie, ale i tak potrafi się zachować.

# 2 W oczekiwaniu na Microsoft Office 2019

Dwa miesiące temu Microsoft, że pakiet 2019 będzie gotowy pod koniec 2018 roku. Możemy się domyślić że prezentacja wersji beta będzie w połowie nastęnego roku. Ponad to musimy pamiętać że właściciele programu Offica będą objęci wieczystą licencją oraz będą mogli liczyć na wsparcie przez 10 lat do 2029 roku.

#3 Wirtualne lustro pokaże jak będziemy wyglądać w wybranych ubraniach

Wirtualne lustro pozwala kupującemu na wgranie swojego zdjęcia do systemu. System na jego podstawie generuje obrazy przedstawiające przybliżenie tego jak dana osoba będzie wyglądała w wybranych przez siebie ubraniach. Dzięki temu konsument może chętniej dokonać zakupu ubrań, które wcześniej obawiałby się się zamówić. Twórcy nowego rozwiązania wierzą, że  będzie ono w przyszłości wykorzystywane we wszystkich sklepach e-commerce specjalizujących się w sprzedaży odzieży. Niedługo będziemy mogli się o tym przekonać ponieważ usługa w najbliższym czasie wejdzie do naszego kraju.

#4

Joanna Wiśniewska

Studentka IT, dopiero rozpoczyna swoją przygodę z marketingiem, ale uwierzcie nam idzie jak burza .