7 najlepszych wtyczek do WordPress’a

7 najlepszych wtyczek do WordPress’a

7 wtyczek, które sprawią że Twój Wordpress stanie się magiczny. Najlepsze wtyczki do wordpress'a na 2017 rok

Z tego artykułu dowiesz się jakie wtyczki powinieneś zainstalować aby Twoja strona internetowa była jeszcze lepsza.

Poniżej subiektywny ranking wtyczek must have, takich bez którego WordPress dużo traci na funkcjonalności.

Najlepsza wtyczka do przyśpieszenia działania strony www

najlepsza wtyczka wordpress

Wtyczka ta sprawi, że Twoja strona internetowa przyśpieszy swoje działanie nawet dwukrotnie! To jak szybko wczytuje się strona internetowa ma ogromny wpływ na jej odbiór. Jeśli użytkownicy odwiedzają Twoją stronę www przez telefony komórkowe i łączą się z siecią nie przez WiFi, a poprzez operatora komórkowego to każda sekunda zwłoki w ładowaniu strony może odstraszyć ich i spowodować, że zrezygnują z czekania i pójdą do konkurencji. Wtyczka W3 Total Cache sprawi, że Twoja strona będzie preładowana – wszystkie elementy dynamiczne zostaną wcześniej załadowane na serwerze i czas oczekiwania na ładowanie strony bardzo się skróci. Jest to najważniejsza wtyczka jaką należy zainstalować w WordPressie.

Link do wtyczki W3 Total Cache

Najlepsza wtyczka do optymalizacji zdjęć

wtyczka-wordpress-obrazy

Genialna wtyczka, która automatycznie zmniejsza rozmiar dodawanych przez nas zdjęć na stronę. Gdy umieścimy zbyt duży obraz, wtyczka ta go zoptymalizuje by był dostosowany do wymogów stron internetowych. Dzięki czemu strona internetowa będzie wczytywać się szybciej oraz nie będziesz tracił niepotrzebnego miejsca na serwerze. Moje ostatnie odkrycie i muszę przyznać – ta wtyczka jest rewelacyjna!

Link do wtyczki WP Smush

Najlepsza wtyczka do pozycjonowania strony internetowej

pozycjonowanie-stron-www

Wtyczka opisywana przeze mnie już kilkukrotne. Wiadomo, im wyżej nasza strona znajduje się w wynikach wyszukiwania tym więcej osób ją odwiedza. Im więcej osób odwiedza naszą stronę www tym więcej klientów i pieniędzy. Dlatego też wtyczka do pozycjonowania stron www jest tak istotna. Należy dbać aby nasze wpisy zawierały istotne dla nas słowa kluczowe, a strona była często odwiedzana. Wtyczka SEO nam w tym pomoże.

Link do wtyczki SEO Yoast

Najlepsza wtyczka do publikacji wpisów w mediach społecznościowych

wtyczka-wordpress-buffer

W dobie automatyzacji po co tracić cenny czas? Zamiast po publikacji wpisu w wordpressie dodawać informacje o tym na facebooku, twitterze, Google+ oraz instagramie lepiej pracować mądrze i korzystać z wtyczli WordPress to Buffer, która zrobi to za nas. Automatycznie. Wtyczka do super oszczędzania czasu. Polecam!

Link do wtyczki WordPress to Buffer

Najlepsza wtyczka do tworzenia kopii zapasowych strony

wtyczki-All-in-One WP Migration

Mówi się, że są osoby które robią kopie zapasowe i te które będą robić. Lepiej się nie sparzyć i robić je zawczasu. Sam padłem kiedyś ofiarą ataku hackerskiego i muszę przyznać, że wtyczka All in One WP Migration uratowała mi skórę. Oprócz tworzenia kopii zapasowej wtyczka ta umożliwia łatwą migrację strony z jednego serwera na inny. Jak tego dokonać możesz obejrzeć w nagranym przeze mnie video: https://www.youtube.com/watch?v=fCf2N3dWQ3k

Link do wtyczki All in One WP Migration

Najlepsza wtyczka do tworzenia formularza kontaktowego

Contact Form 7

Niestety wordpress sam w sobie nie oferuje, żadnego formularza kontaktowego. Każdy z nas chce się komunikować z użytkownikami czy klientami, dlatego instalacja wtyczki Contact Form 7 to konieczność. Daje nam ona możliwość tworzenia rozbudowanych formularzy, ostatnio nawet z ciekawym mechanizmem do sprawdzania czy mamy do czynienia z człowiekiem czy robotem spamującym. Wtyczka naprawdę godna polecenia.

Link do wtyczki Contact Form 7

To najważniejsze z wtyczek jakie polecam do WordPressa na rok 2017. Czy którąś pominąłem? Jeśli tak koniecznie dopisz ją w komentarzu!

author-image

Tomasz Wikło

Człowiek z informatyczną pasją. Komunikatywny, kreatywny i chętny do podejmowania wyzwań. Specjalista w dziedzinie tworzenia stron internetowych. Z wykształcenia informatyk i ekonomista. W czasie wolnym podróżuje po egzotycznych zakątkach świata.