Dlaczego i jak robimy backup?

Dlaczego i jak robimy backup?

Słyszeliście może o kopii zapasowej strony WWW? A może odbiło Wam się o uszy słowo „backup”? Albo słyszeliście, ale nie wiecie jak zrobić taką kopię zapasową? Jeśli tak to my Wam z miłą chęcią wyjaśnimy owe znaczenie backup oraz pokażem

Słyszeliście może o kopii zapasowej strony WWW? A może odbiło Wam się o uszy słowo „backup”? Albo słyszeliście, ale nie wiecie jak zrobić taką kopię zapasową? Jeśli tak to my Wam z miłą chęcią wyjaśnimy owe znaczenie backup oraz pokażemy jak go zastosować przy swojej  stronie internetowej.

Backup jest to kopia bezpieczeństwa, którą możesz wykorzystać, aby odtworzyć oryginalne dane w przypadku ich uszkodzenia, ataku hakera czy po aktualizacji WordPressa.  Posiadając taką kopię zapasową bez większego wysiłku będziesz mógł przywrócić swoją stronę internetową sprzed losowego wydarzenia. Backup powinno się zapisywać regularnie a jeszcze najlepiej automatycznie. Na szczęście większość wtyczek WordPressowskich posiada ową funkcję.

 Kiedy zrobić taką kopię zapasową?

O to jest pytanie 😉 A tak naprawdę zależy jak często używasz swojej strony internetowej. Powiedzmy że mamy dwie opcje:

Pierwsza opcja – codziennie dodajesz wpisy np. dwa razy w ciągu dnia oraz otrzymujesz wiele komentarzy pod postami to według mnie najlepiej utworzyć taką kopię po zakończeniu swojej pracy na stronie WWW.

Druga opcja jeśli używasz swojej strony internetowej raz w tygodniu, raz w miesiącu dodajesz do niej rzadko wpis to nie musisz robić backupu codziennie, bo to nie ma sensu. Możesz zrobić to spokojnie raz w miesiącu.

Jak zrobić backup (wg Studia Leopard )?

Prości zna. W czterech krokach zrobisz z nami backup.

Krok 1: musisz zainstalować wtyczkę BackWPup i kliknąć Add New Job, tak jak na zdjęciu:

Krok drugi: nie robimy kopii na własnym serwerze tylko np. na Dropboxie.

 

Krok trzeci: Wybieramy częstotliwość np. raz dziennie lub raz na tydzień.

Po czwarte: Podłączamy konto na wybranym Dropboxie:

Widzicie wcale to nie jest skomplikowane. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie backupu i nie tylko, piszcie śmiało 😉

Studio Leopard  pomoże 🙂 Powodzenia !

 

 

Joanna Wiśniewska

Studentka IT, dopiero rozpoczyna swoją przygodę z marketingiem, ale uwierzcie nam idzie jak burza .