8 darmowych szablonów WordPress na 2016 rok

8 darmowych szablonów WordPress na 2016 rok

Darmowe szablony to magiczne pliki, które pozwolą by Twoja strona internetowa oparta na WordPressie wyglądała pięknie. To co w darmowych szablonach jest najlepsze to, to że są darmowe. Wybrałem dla Ciebie 8 najlepszych, darmowych i bardzo ładnych szab

Darmowe szablony to magiczne pliki, które pozwolą by Twoja strona internetowa oparta na WordPressie wyglądała pięknie.

To co w darmowych szablonach jest najlepsze to, to że są darmowe. Wybrałem dla Ciebie 8 najlepszych, darmowych i bardzo ładnych szablonów z których możesz korzystać za darmo na swojej stronie internetowej.

Darmowe szablony WordPress

1. Simple Business

Simple Business_web

Bardzo ładny minimalistyczny szablon. Z prostym przejrzystym blogiem i sekcjami. Zawiera slajder na stronie głównej. Można go edytować, jest responsywny i przyjazny wyszukiwarkom internetowym. Darmowy szablon dla Ciebie!

Podejrzyj Pobierz

2. Flat Theme

darmowe szablony wordpress

Drugi bardzo ładny minimalistyczny szablon. Tym razem bardziej kolorowy. Zawiera slajder na stronie głownej rozciągnięty na całą szerokość okna oraz proste niebieskie menu na górze. Kolory biały, zielony i szary sprawią że Twoja strona będzie przyjazna dla użytkowników.

Podejrzyj Pobierz

3. Zerif Lite

Zerif Lite Just another Demos Sites site_web

Nowoczesny, responsywny, darmowy szablon stworzony w duchu one-page websites. One page czyli wszystkie informacje zawarte na jednej podstronie przewijanej w dół. Jest bardzo prosty w obsłudze i poradzi sobie z nim każdy, nawet osoby które nie miały wcześniej styczności z WordPressem. Szablon będzie pasował dla stron firmowych, portfolio, do pokazywania swojego produktu lub fotografii. Główne kolory tego motywu to czarny i biały, ale doświadczymy tu też dodatków w postaci morskiej zieleni, czerwieni oraz koloru żółtego. Bardzo dobrze napisany motyw, sam używałem i mogę polecić.

Podejrzyj Pobierz

4. Sparkling

Sparkling Free flat design WordPress theme developed using Bootstrap 3 and is well suited for blogs portfolio design photography and other creative websites_web

Szablon ten cechuje się przejrzystym, nowoczesnym wyglądem wykorzystującym trend flat design oraz stworzonym przy użyciu Bootstrap’a. Strona jest zoptymalizowana na telefony komórkowe, tablety oraz komputery. Wygląda bardzo oryginalnie, dzięki czemu odróżnia się od innych szablonów dostępnych do kupienia/pobrania. Jest stworzony w sposób przyjazny dla wyszukiwarek oraz obsługuje takie wtyczki do wordpress’a jak Contact Form 7, SEO by Yoast i wiele innych. Jest to idealny szablon dla stron związanych ze zdrowiem, podróżami, sportem, finansami, edukacją czy tworzeniem stron internetowych.

Podejrzyj Pobierz

5. Briar

Slicejack demo_web

Kolejny darmowy, minimalistyczny motyw do WordPressa. Oparty na Bootstrapie idealny do pisania własnego bloga. Ma bardzo przyjazny wygląd, wszystkie wpisy są wylistowane jeden po drugim na stronie głownej stronie, wszystkie zawierają duży obrazek należący do wpisu oraz informacje o autorze. Polecam dla osób chcących się zająć na poważnie pisaniem własnego bloga.

Podejrzyj Pobierz

6. Llorix One

darmowe szablony wordpress

Pięknie wyglądający szablon, który pomoże zbudować Twój profesjonalny wizerunek w sieci. Posiada efekt parallax, który dodaje mu gładkości. Motyw oferuje kolorowe czcionki i przyciski. Idealnie nadaje się dla stron małych firm oraz początkujących startupów.

Podejrzyj Pobierz

7. Spacious

Business Template – Spacious_web

Motyw posiada slajder, możliwość zmiany koloru głównego, tak by pasował do Twojego logo. Można ustalić czy szablon zajmie całą szerokość przeglądarki czy tylko jej część. Posiada opcję jasnego szablonu oraz ciemnego. Szablon nadający się do wielu zadań. Możesz go użyć do swojego bloga, portfolio czy strony firmowej.

Podejrzyj Pobierz

8. Accelerate

Business Page – Accelerate_web

Wielozadaniowy szablon stworzony z myślą o łatwości w używaniu. Jest responsywny i daje użytkownikom poczucie łatwości i prostoty. Posiada wiele opcji jak własne wtyczki, możliwość zmiany szerokości szablonu, możliwość wyróżniania tekstu i umieszczania go w nagłówku strony. Wygląda jak szablon premium a jest całkowicie za darmo.

Podejrzyj Pobierz

To już wszystkie wybrane przeze mnie szablony na ten rok. Napisz, który z nich podoba Ci się najbardziej, a przy przygotowywaniu następnego zestawienia będę starał się sprostać Twoim gustom.

Pozdrawiam

Tomek

author-image

Tomasz Wikło

Człowiek z informatyczną pasją. Komunikatywny, kreatywny i chętny do podejmowania wyzwań. Specjalista w dziedzinie tworzenia stron internetowych. Z wykształcenia informatyk i ekonomista. W czasie wolnym podróżuje po egzotycznych zakątkach świata.