7 darmowych stron internetowych, które nauczą Cię programować.

7 darmowych stron internetowych, które nauczą Cię programować.

Programiści to dobrze opłacani pracownicy, a osoby posiadające umiejętność rozumienia kodu są niezwykle ważnymi członkami zespołów w firmie. Naucz się programować

Programowanie nie jest już zarezerwowane tylko dla okularników spędzających całe życie przed ekranami komputera, wychodzących z domu tylko po nowy numer magazynu o grach.

Programiści to dobrze opłacani pracownicy, a osoby posiadające umiejętność rozumienia kodu są niezwykle ważnymi członkami zespołów w firmie.

Dlaczego powinieneś umieć programować?

  • Dogadasz się z programistami
  • Umieszczenie materiałów na stronę internetową nie będzie problemem
  • Zautomatyzujesz wiele codziennych czynności
  • Na rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na programistów
  • To języki przyszłości

Gdzie zacząć?

Zastanawiasz się jak nauczyć się programować?

W Internecie istnieje wiele bardzo dobrych materiałów, które nauczą Cię zostać programistą. Te naprawdę dobre są po angielsku, ale nie przejmuj się. To nie mozolne książki z tonami dokumentacji. To przyjemne programy z ładnymi animacjami. Także do dzieła. Wybierz coś dla siebie:

Code Academy

Cream della cream, programistyczna mekka dla osób chcących nauczyć się fachu. Masa poruszanych zagadnień, ogromna baza wiedzy, ciekawe ćwiczenia i piękne animacje – to właśnie Codecademy. Miejsce od którego należy zacząć swoją przygodę z programowaniem. Jeżeli chcesz nauczyć się robić strony internetowe przejdź ścieżkę Code Year. Na stronie nauczysz się pisać kod w JavaScript, HTML, Ruby, Pythonie, jQuery czy Angularze.

Coursera

Bardzo przyjemna strona. Przypomina działaniem internetowy uniwersytet. Znajduje się tam dużo wykładów, również na temat programowania. Po skończonym pełnym kursie można nawet wydrukować sobie piękny certyfikat ukończenia kursu. Ćwiczenia sprawdzane są przez wykładowców, którzy informują nas jakie postępy poczyniliśmy.

Khan Academy

Bardzo dobre i bardzo darmowe materiały. Protoplasta nauki online. Portal opatrzony w filmy, pokazujące krok po kroku jak należy wykonać dane ćwiczenie. Dobre miejsce na rozpoczęcie swojej kariery programistycznej.

Udemy

Miejsce gdzie każdy może przygotować swój video kurs i nauczyć ludzkość czegoś przydatnego, np. programowania. Część kursów jest darmowa i warto przyjrzeć się tej stronie bliżej.

Udacity

Niby płatne, a jednak darmowe. Same kursy kosztują około 200$/sztuka, jednak z materiałów można korzystać za darmo. Większość materiałów przygotowały znamienite firmy jak: Google, Salesforce, Twitter czy Facebook.

The Code Player

Super wideo poradniki, które pokazują jednocześnie kod i efekty pracy. Z tych filmów dowiesz się jak stworzyć coś fajnego od zera.

Code Avengers

Trzy ścieżki nauki: stworzenie strony, stworzenie aplikacji i stworzenie gry. Wybierz coś dla siebie i ucz się za darmo i interaktywnie.

jak nauczyć się programować?

Bonus
Code.org – Nauka programowania dla dzieci. Nawet takich w wieku 7 lat. I to po Polsku. Strona stworzona w ramach ogólnoświatowej akcji Godzina dla kodowania.

Code Combat – Nauka programowania poprzez granie.

A to Z CSS – Filmy, które nauczą Cię ostylowywać strony internetowe

WordPress.TV – Filmy, które nauczą Cię obsługiwać najpopularniejszy system zarządzania treścią.

NodeSchool – Bardziej zaawansowana technologia związana z JavaScriptem

Learn-Angular – Również materiały dla bardziej zaawansowanych.

Podsumowanie

Oczywiście to nie wszystkie możliwości, dzięki którym możecie nauczyć się programować. Te są darmowe i idealne na początek przygody z programowaniem. Jest też wiele płatnych i bardziej zaawansowanych kursów, które również polecam.

Zapraszam do zadawania pytań, chętnie z Wami porozmawiam na temat kursów programowania.

Sam korzystam z tych kursów, żeby cały czas się dokształcać w tematyce programowania. Najbardziej do gustu przypadła mi platforma Udemy. Ma bardzo dużo aktualnych materiałów, z których można nauczyć się programować.

author-image

Tomasz Wikło

Człowiek z informatyczną pasją. Komunikatywny, kreatywny i chętny do podejmowania wyzwań. Specjalista w dziedzinie tworzenia stron internetowych. Z wykształcenia informatyk i ekonomista. W czasie wolnym podróżuje po egzotycznych zakątkach świata.