10 WordPressowych wtyczek, o których warto pamiętać

10 WordPressowych wtyczek, o których warto pamiętać

Wtyczki WordPress to największa jego zaleta. Im więcej dobrych i sprawdzonych wtyczek znasz, tym więcej czasu możesz zaoszczędzić.

Dzisiaj zachęcam Ciebie do zapoznania się z 10 wtyczkami, które nie mogą obejść się bez echa. Zdecydowanie warto o nich pamiętać.

1. Autoptimize

Autoptimize jest genialną wtyczką do przyspieszenia Twojej strony. Łączy ze sobą wszystkie style i skrypty przy okazji je kompresując do minimum. Pozwala style na stronie przenieść do nagłówka strony a skrypty do stopki. Oprócz tego, minifikuje również kod HTML dzięki czemu cała strona staje się naprawdę lekka. Wtyczka, którą zdecydowanie warto mieć.

2. Export All URLs

Wtyczka jak sama nazwa podpowiada, wyświetla wszystkie URLe zawarte na stronie. Jest bardzo przydatna, gdy podczas edycji adresu do wpisu lub postu na końcu otrzymujmy URL z końcówką np. 2. Dzięki tej wtyczce przy setce podstron i wpisów odnalezienie dlaczego tak się dzieje, staje się łatwe i przyjemne.

3. Google XML Sitemaps

Dzięki wtyczce, roboty sieciowe z łatwością odnajdą Twoją stronę internetową oraz wszystkie znajdujące się na niej podstrony. Wtyczka przydatna podczas pozycjonowania strony.

4. BJ Lazy Load

BJ Lazy Load wczyta Twoje obrazki dopiero w momencie, gdy użytkownik będzie się do nich zbliżać. Będą załadowane na chwilę przed tym, zanim użytkownik do nich przescrolluje. Dzięki wtyczce, zaoszczędzisz ogrom transferu.

5. Social Icons

Dzięki Social Icons z łatwością dodasz do swojej strony wszystkie najpopularniejsze serwisy społecznościowe. Wystarczy uruchomić widget, skonfigurować a na stronie pojawią się ikonki serwisów społecznościowych.

6. Broken Link Checker

Wtyczka przeszukuje Twoją stronę w poszukiwanie niedziałających odnośników. Poinformuje Ciebie, gdy takowe znajdzie. Oprócz informacji, będziesz mógł bezpośrednio z poziomu wtyczki poprawić niedziałający odnośnik.

7. No Longer in Directory

Gdy wtyczka zostanie usunięta z serwisu WordPress.org, użytkownik, posiadający ją zainstalowaną nie jest w żaden sposób o tym informowany. Wtyczka ma uzupełnić powyższą funkcjonalność poprzez wyświetlenie odpowiedniego komunikatu w kokpicie. Oprócz usuniętych z serwisu WordPress.org wtyczkach, informuje też o zainstalowanych ale posiadających luki w zabezpieczeniach lub nieaktualizowanych od 2 lat.

8. Video Embed & Thumbnail Generator

Wtyczka pozwala wygenerować miniaturkę do wstawionych plików wideo do media WordPress. Oprócz generowania miniaturki, bardzo ważny jest fakt zastosowania odtwarzacza HTML, który jest również w pełni responsywny.

9. Call Now Button

Wtyczka dodaje do strony wyświetlanych na urządzeniach mobilnych, ikonkę telefonu w prawym dolnym rogu. Wystarczy kliknąć aby zadzwonić.

10. UpdraftPlus

Wtyczka pozwala wykonać kopie zapasową Twojego WordPresaa, wraz z bazą danych, wysyłając je na wybrany serwer w chmurze np. Dropbox czy Google Drive.

 

Kamil Laskowski

Sympatyk systemów otwartoźródłowych. Człowiek z zapałem, doskonale wiedzący, czego chce od życia. W wolnych chwilach uwielbia tańczyć oraz grać na gitarze.